blog1
DEZYNSEKCJA

Dezynsekcja przeprowadzana jest przez nas w budynkach mieszkalnych, biurach, magazynach, halach produkcyjnych oraz wszystkich miejscach, w których zadomowiły się owady. Używamy tylko sprawdzonych preparatów, wobec których mamy 100-procentową pewność, że działają, gdyż wypróbowane zostały już wielokrotnie.

Owady żyją w naszym świecie i nie da się tego zmienić. Czasem jednak ich ilość w naszym otoczeniu staje się po prostu uciążliwa, czasem zbyt blisko nas pojawiają się te, które nam szkodzą. To muchy, które stwarzają zagrożenie epidemiologiczne, przenosząc wiele chorób; komary, które ponadto boleśnie gryzą; pchły, które są pasożytami i roznoszą zarazki; pluskwy – uwielbiające zamieszkiwanie naszych łóżek; i wiele innych nieproszonych gości.

Problem z głowy możemy mieć bardzo szybko – wystarczy sprawnie przeprowadzona dezynsekcja, która nie tylko uśmierca wszystkie dorosłe owady w naszym domu, ale zabija także ich jaja i larwy. Istnieje wiele środków, których można użyć do tego celu. Wśród nich znajdziemy metody:

  • mechaniczne, takie jak np.: trzepanie dywanów i elementów wyposażenia mieszkań, wyłapywanie i oczyszczanie;
  • biologiczne – przy użyciu innych organizmów żywych, będących naturalnymi wrogami tych, które uprzykrzają nam życie;
  • fizyczne, jak gorąca para, ogień, odpowiednie promieniowanie UV;
  • chemiczne: środki owadobójcze.
  • Najczęściej stosowana dezynsekcja opryskowa przeprowadzana jest za pomocą opryskiwaczy ręcznych, elektronicznych, spalinowych.